malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

Bezpiecznie i niedrogo
Lifestyle

Bezpiecznie i niedrogo

Jesienne porządki w ogrodzie i obejściu naszego domu to idealny moment na zrealizowanie wszelkich pomysłów na stworzenie sobie i rodzinie idealnego, wymarzonego miejsca rekreacji. Gdy w końcu udało nam się odbudować codzienną rutynę, po wakacyjnym lenistwie i krajoznawczych wycieczkach, mamy czas na spokojne zastanowienie się, w jaki sposób urządzić przydomowy raj dla domowników , z całą niezbędną infrastrukturą i oczywiście świeżym powietrzem.

Projekt zgodny z potrzebami

Jeśli nasz ogród jest odpowiednio przestronny, a podzielenie go na strefy tematyczne nie sprawi, że wizualnie go pomniejszymy, warto pochylić się nad tą kwestią. Taka drobna zmiana formy, może nam bardzo ułatwić projektowanie przestrzeni, zwłaszcza gdy potrzebujemy miejsca na grilla z zadaszona wiatą i placu zabaw dla najmłodszych członków rodziny. Zaczynając wprowadzanie planu w życie, już na początku należy wybrać odpowiednie podłoże dla naszego przydomowego raju. Jeśli liczymy się z kosztami i nie chcemy specjalnie dużo wydawać na podstawowe elementy, idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie mat przerostowych.

Amortyzacja upadków

Maty mogą stanowić zarówno posadzkę tarasu, jak i podłoże placu zabaw. Dobrze położone będą nam służyć długie lata, a przerastająca przez nie zieleń, nie zakłóci wizualnego wizerunku przydomowego trawnika. Oczywiście możemy pokusić się o nawierzchnię z wyższej półki np. płyty, czy maty gumowe, a nawet posadzkę wylewaną. Wszystkie wymienione rodzaje tworzą nawierzchnię bezpieczną, jednak te ostatnie charakteryzuje dużo większa odporność i wytrzymałość. Są one przede wszystkim tak elastyczne, że amortyzują upadki z wysokości tak znacznie, że można bez wahania powiedzieć, że tłumią energię uderzenia. Dzięki temu możemy uniknąć bardzo wielu niebezpiecznych urazów. Umożliwiają również korzystanie podczas niesprzyjających, zmiennych jak teraz, warunków pogodowych. Wszystko to m.in. dzięki właściwemu wyprofilowaniu oraz montażowi systemu odwodnienia.

Najlepsze od najlepszych

Gwarancję bezpieczeństwa i spełnienia wszystkich oczekiwań, możemy się spodziewać jednak tylko wówczas gdy zachowamy wszelkie wymagania odnośnie montażu i użytkowania nawierzchni. Dlatego warto pomyśleć o zakupie nawierzchni od samego producenta, który oferuje jednocześnie montaż towaru. Firma Flexizone jest wiodącym producentem gumowych nawierzchni bezpiecznych. W swojej ofercie proponuje zarówno wszelkiego rodzaju maty i płyty gumowe, jak i maty przerostowe. Wszystkie można zamówić z montażem, nie martwiąc się o zachowanie norm i standardów ułożenia posadzki. Ostatecznie, nie musimy znać się na wszystkim, aby zostać bohaterem w swoim ogrodzie.