malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

drewniana szafka do łazienki
Lifestyle

Drewniana szafka do łazienki – czy to dobry pomysł?

Podczas urządzania łazienki mogą pojawić się dylematy dotyczące tego, czy w ogóle warto wprowadzać do tej przestrzeni drewno. W końcu łazienka kojarzy się z miejscem wilgotnym, mokrym, w którym najlepiej sprawdzają się płytki, glazura lub beton. Tymczasem coraz więcej osób decyduje się na elementy drewniane w łazienkach. Warto pomyśleć chociażby o meblach, bo zwykła drewniana szafka do łazienki pod umywalkę może niezwykle ocieplić wizualnie to wnętrze.

Drewno w domu

Chyba nic tak nie ociepla wizualnie przestrzeni jak właśnie drewno w domu. Powie to każdy, kto zajmuje się aranżacją i urządzaniem wnętrz. Jeśli w łazience zastosowało się sporo glazury oraz innych wodoodpornych materiałów, drewniana szafka będzie jak znalazł. Sprawi, że łazienka stanie się bardziej przytulna. Poza tym szafka z drewna pod umywalkę raczej nie zniszczy się od wody. Trzeba tylko pomyśleć na przykład o tym, aby jej blat był wodoodporny. Można zastosować konglomerat, kamień lub marmur. Opcji jest wiele.

Drewniana szafka pod umywalkę

Najbardziej budżetowa opcja to szafka z drewna sosnowego. To właśnie meble sosnowe są generalnie przystępne cenowo. Kto zatem chciałby urządzić łazienkę niskim kosztem, może wybrać coś z sosny. Droższe są meble z jesionu, dębu, jak również z drewna egzotycznego. Ciekawą opcją na urządzenie łazienki jest również zastosowanie mebli z drugiej ręki. Coraz więcej osób decyduje się na przykład na zakup komody sprzed lat, którą następnie przerabia na szafkę do łazienki. Takie meble z duszą będą pięknie się prezentować na przykład w przestrzeniach urządzonych w stylu vintage lub retro. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby w prawidłowy sposób dobrać umywalkę. Nie może być ona nowoczesna, bo w połączeniu z szafką w starym stylu nie stworzy dobrego układu.

Szafka do przechowywania ręczników do łazienki

W większych łazienkach zmieści się również drewniana szafka, w której będzie można przechowywać na przykład łazienkowe tekstylia. To świetne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu ręczniki oraz szlafroki można mieć zawsze pod ręką. Wysoka szafka z drewna, która stoi gdzieś w rogu łazienki, również wizualnie ociepli wnętrze. To mebel, który pomieści również chemię, kosmetyki i wszystkie inne rzeczy, których w łazience nie lubimy trzymać na wierzchu. Dzięki temu przestrzeń będzie wyglądać zawsze na uporządkowaną i schludną. Dobra organizacja w łazience to ważna kwestia. Warto przemyśleć to na etapie remontu lub urządzania łazienki, bo później życia zwyczajnie jest prostsze, a korzystanie z tej przestrzeni przyjemniejsze.