malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

Gry towarzyskie
Zakupy

Gry towarzyskie niezastąpione na imprezach

Świetna zabawa na imprezie wymaga przygotowania przekąsek, napojów oraz atrakcji dla zaproszonych gości. Atrakcje nie muszą być drogie i skomplikowane, gdyż do rozkręcenia spotkania w zupełności wystarcza kultowa gra towarzyska. Goście z pewnością będą znać jej zasady, a rozgrywka sprawi, że spędzą miło czas. Dodatkowo gra pomoże lepiej poznać się osobom, które spotkały się ze sobą po raz pierwszy. Jakie gry towarzyskie na imprezy sprawdzają się najlepiej?

1. Gra towarzyska z kartami

2. Gra planszowa Ego

3. Sprawdź, kto najlepiej poznał swoich przyjaciół

Fajna gra towarzyska to klucz do dobrej zabawy na imprezie. Goście spędzą przy niej udany czas bez konieczności sięgania po urządzenia elektroniczne lub duże ilości alkoholu. Kultowe tytuły staną się atrakcją niejednej imprezy, gdyż chętnie zagrają w nie dzieci i dorośli. Sprawdź, które gry towarzyskie są lubiane najbardziej. Poznaj tytuły, które mają niebanalne pytania i zabawne zasady.

Gra towarzyska z kartami

Gry karciane należą do klasyki gier towarzyskich. Niewielka grupa może zagrać w prostą, popularną świnkę, bądź wojnę. Zasady obu gier są dziecinnie proste. Dla zaawansowanych graczy odpowiedni jest z kolei tysiąc lub remik. Minimalna liczba graczy to 2 osoby. W przypadku tysiąca mogą grać jednocześnie maksymalnie 4 osoby, natomiast remik nie ma żadnych ograniczeń. Konieczne jest jedynie przygotowanie dodatkowych talii kart. Miłośnicy gier karcianych mogą zagrać również w brydża, pokera lub black jacka. Każda z tych gier sprawdza się znakomicie podczas imprezy.

Do klasycznych gier karcianych wystarcza jedynie talia licząca 52 karty. Można łączyć ją z drugą talią, jeśli zajdzie taka potrzeba lub wydzielać potrzebne karty z całej talii. Karty są uniwersalne pod względem zastosowania w różnych grach.

Gra planszowa Ego

EGO to ciekawa gra towarzyska, w której zabawa polega na wybieraniu prawdopodobnych odpowiedzi udzielanych przez pozostałych graczy. Gracz odczytuje pytanie dotyczące samego siebie wraz z proponowanymi odpowiedziami. W myślach wybiera odpowiedź. Następnie pozostali gracze muszą odgadnąć, którą odpowiedź wybrał przeciwnik. Po trafnym odpowiadaniu gracze otrzymują żetony. Gracz, który zdobędzie najwięcej żetonów, wygrywa.

Gra planszowa Ego powinna skupiać się na udzieleniu szczerej odpowiedzi, gdyż wyzwanie ego polega na sprawdzeniu, jak dobrze znają się wzajemnie przyjaciele. Zasady gry można łamać, jednak nieuczciwe zagrania nie pozwalają sprawdzić, jak dobrze znasz swoich znajomych. A to właśnie na tym polega zabawa! Pomyłki w odpowiedziach rozpoczynają ciekawe dyskusje, dzięki którym paczka poznaje się jeszcze lepiej.

Sprawdź, kto najlepiej poznał swoich przyjaciół

Znajomi w czasie kolejnych imprez mają wyjątkową okazję, by jeszcze lepiej poznawać siebie nawzajem. Gry towarzyskie zapewniają zatem nie tylko rozrywkę na wiele godzin, ale i dają szansę, by porozmawiać ze sobą na nowe tematy. Gry planszowe przydają się również małżeństwom, które chcą sprawdzić, na ile znają swoje pragnienia, upodobania co do spędzania wolnego czasu i zainteresowania. Dzięki tytułom takim jak Gierki Małżeńskie, pary mają okazję przekonać się, którzy partnerzy potrafią powiedzieć o sobie najwięcej.

Bez względu na to, którą grę planszową lub towarzyską wybiera się na imprezę, można mieć pewność, że dzięki niej spotkanie będzie udane. Dzięki grze można dobrze bawić się zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi w każdym wieku. Wiek graczy można bowiem dopasować do gry lub wybrać gry odpowiednie dla całej rodziny.