malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

biżuteria ślubna
Lifestyle

Jak dobrać biżuterię ślubną do sukni?

Dla wielu dziewczyn moment zaręczyn to jedna z najważniejszych chwil w życiu. Niektóre kobiety wolą poczekać ze ślubem kilka lat od tego wydarzenia, inne już tego samego dnia przeglądają strony internetowe z sukniami ślubnymi i salami weselnymi. Okres przygotowań może wiązać się z przeżywaniem całej palety emocji. W końcu trzeba podjąć kilka istotnych decyzji. Jedną z nich jest ta, jak będzie się tego dnia wyglądać.

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Panna młoda w dniu ślubu powinna wyglądać przede wszystkim tak, jak sobie to wymarzyła. To wyjątkowy dzień i będzie się go wspominać do końca życia (i również oglądać na zdjęciach). Suknia ślubna powinna być więc przede wszystkim dopasowana do gustów panny młodej, tak jak i buty czy biżuteria ślubna. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka dodatkowych aspektów. Panie o większych rozmiarach niekoniecznie korzystnie mogą wyglądać w sukniach bardzo obcisłych. Tak zwane syrenki pasują najlepiej do wysokich i szczupłych dziewczyn lub takich o figurze klepsydry. Dziewczyny o większych gabarytach dobrze będą prezentować się w prostych krojach, bez dodatkowych ozdobników na przykład koronek czy cekinów. Drobne panie często wybierają sukienki-bezy lub takie układające się w literę A. To również trafne rozwiązanie dla dziewczyn, które chcą podkreślić swój biust i talię.

Obrączki ślubne w przeróżnym wydaniu można zamówić tu online: https://luva.pl/obraczki-slubne

Jak dobrać biżuterię ślubną do sukni?

Kolejnym ważnym elementem jest biżuteria ślubna. Zazwyczaj jeśli suknia jest dość strojna – posiada wiele przeszyć, koronek, perełek i dodatkowych zdobień – dziewczyny decydują się na coś skromnego, jeśli chodzi o kolczyki czy łańcuszek. Duże znaczenie ma również to, czy panna młoda decyduje się na welon. Jeśli tak, często zdarza się, że kolczyki są przez niego zasłonięte. Wówczas lepiej postawić na naszyjnik. Kolejna kwestia, jeśli chodzi o biżuterię ślubną, to cena. Niektóre panie zakładają od razu, że dane kolczyki czy naszyjnik chcą wykorzystać również na inne okazje i inwestują w ozdoby większe pieniądze – wybierają te z czystego złota, z dodatkiem diamentów. Inne wiedzą, że na co dzień noszą zupełnie inny rodzaj biżuterii i wówczas stawiają na typową biżuterię ślubną – niezbyt drogą, gdzie królują cyrkonie. Oczywiście nie należy zapominać, że najważniejszą biżuterię ślubną stanowią obrączki. W nie warto zainwestować, ponieważ to zarówno symbol jak i ozdoba, które mają przetrwać z małżonkami całe przyszłe, wspólne życie.

Makijaż ślubny – jaki powinien być?

Gdy suknia i biżuteria ślubna są już wybrane, czas skupić się na innych rzeczach. Jeśli chodzi o wygląd panny młodej tego dnia, znaczenie mają również fryzura oraz makijaż. Ważne, aby całość współgrała ze sobą. Jeśli panna młoda decyduje się na przykład na romantyczną sukienkę, fajnie jakby fryzura była również delikatna. Może być to jakiś kok lub warkocz. W ostatnich latach popularne stały się również upięcia ze świeżymi kwiatami we włosach czy wianki. Zdecydowana większość dziewczyn decyduje się na zlecenie wykonania makijażu ślubnego profesjonalistce. To zrozumiałe, w końcu w tak ważnym dniu makijaż powinien być wytrzymały, wyrazisty, ale nie przerysowany, dobrze prezentować się na zdjęciach czy w kamerze. Jednakże warto wykonać próbny makijaż przed tym ważnym dniem. Dzięki temu jest się w stanie nakreślić stylistce, co dokładnie nam się podoba, a z czego woli się zrezygnować. W ten sposób można uniknąć rozczarowania w dniu ślubu, które może stać się powodem do kolejnego stresu, którego w tym ważnym czasie może i tak nie zabraknąć.