malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

urodziny dziecka na Śląsku
Dziecko

Jak zorganizować urodziny dziecka na Śląsku?

Poniższy artykuł zainteresuje wszystkie osoby z województwa śląskiego, które chcą zorganizować zjawiskowe przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka. W tym regionie są doskonałe warunki do organizacji imprezy, którą Twoja pociecha zapamięta do końca życia. 

Urodziny dziecka na Śląsku na świeżym powietrzu

Pisząc o organizacji urodzin dla malucha, wcale nie musimy mieć na myśli regularnego przyjęcia, w którym uczestniczy tłum dzieci. Można ten ważny dzień spędzić w gronie rodzinnym. Aby stworzyć miłe warunki do celebracji tej ważnej okoliczności warto zakupić różnego rodzaju dekoracje, takie jak np. balony z helem — Katowice są miastem, w którym bez trudu znajdziemy wiele firm zajmujących się przygotowywaniem dekoracji urodzinowych. 

Wiedząc, że mamy ze sobą akcesoria, które przypominają dziecku o tej ważnej okoliczności, jaką są jego urodziny, możemy ruszyć w miejsca, gdzie spędzimy miło czas.

Śląskie Wesołe Miasteczko

kto z nas nie marzył o tym, by jako dziecko w dniu swoich urodzin szaleć na rollercoasterze, diabelskim młynie, albo zderzać się tym śmiesznymi samochodzikami jeżdżącymi po śliskim blaszanym polu. No właśnie — wszystkie te atrakcje można zafundować dziecku, odwiedzając Śląskie Wesołe Miasteczko. Miejsce od niedawna nazywane jest Legendią. 

Znajdują się tu liczne karuzele, które dostarczą wrażeń na cały dzień, a nawet na kolejne. Zabawa tu spodoba się nie tylko małemu solenizantowi, ale całej rodzinie. 

Wizyta w planetarium

A może nasze dziecko w dniu urodzin będzie chciało podziwiać na sferycznym ekranie  rozgwieżdżone niebo — możecie to zrobić, odwiedzając planetarium zlokalizowane w Parku Śląskim. Planetarium to nie tylko kosmos — można tam też podziwiać wystawy związane z sejsmologią, czy meteorologią. 

Jeśli cały czas zastanawiasz się, jak zorganizować dziecku urodziny na Śląsku i w tym momencie pojawiła się w Twojej głowie myśl, że fajnie byłoby połączyć planetarium z karuzelą, to odradzamy takiego połączenia — oba miejsca są zbyt pochłaniające, aby skorzystać z nich w pełni, warto na każde z osobna przeznaczyć większą ilość czasu. 

Polskie Malediwy 

Jaworzno może pochwalić się prawdziwie unikatowym parkiem zlokalizowanym w kamieniołomie, który przyciąga turystów zarówno z Aglomeracji Śląskiej, jak i Krakowa i okolic. Miejsce to nie bez powodu nazywane jest polskimi Malediwami. Twoje dziecko w urodziny na pewno będzie zauroczone spacerem przez tę piękną okolicę. 

Urodziny dziecka na Śląsku w zamkniętych przestrzeniach

Jeśli Twoje dziecko urodziny obchodzi zimą, na Śląsku jest wiele miejsc, w których można zorganizować świetne przyjęcie — mowa o restauracjach, jak również miejscach typu kręgielnie lub bawialnie dla dzieci.

Kraina czarów

Ta zlokalizowana w Katowicach sala zabaw dla dzieci jest doskonałą przestrzenią, gdy chcemy zorganizować urodziny dla naszego dziecka i jego przyjaciół. Dzieci tutaj pod okiem opiekunów mogą miło spędzić czas, a rodzice mogą być spokojni o ich bezpieczeństwo, bo nad nim czuwają doświadczeni animatorzy. Każde dziecka będzie zachwycone wizytą w tym miejscu. 

Park trampolin

Parki trampolin to zabawa na całego — decydując się na wizytę w tym miejscu z okazji urodzin dziecka, możesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie zachwycona zaproponowaną przez Ciebie atrakcją. Popularny park trampolin znajduje się w Katowicach przy ulicy Kościuszki 227. 

Urodziny w restauracji

W każdym mieście Aglomeracji Śląsko-Dąbrowskiej działają liczne lokale gastronomiczne zróżnicowane pod względem stylistyki, jak i serwowanych dań. Organizacja urodzin dziecka na Śląsku w restauracji może być odebrana jako pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony — jeśli animator zadba o miłą atmosferę — dzieci z pewnością będą dobrze wspominać przyjęcie w restauracji. 

Urodziny dziecka na Śląsku: podsumowanie

Powyższe propozycje są oczywiście jednymi z wielu — województwo śląskie to ogromna przestrzeń z licznymi atrakcjami — zarówno turystycznymi, jak i rozrywkowymi. Warto też samodzielnie zastanowić się, jakie urodziny sprawiłyby radość naszej pociesze. W końcu tak naprawdę radość dziecka jest na pierwszym miejscu — zwłaszcza w dniu jego urodzin.