malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków
Zakupy

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków

Każdy z nas używa kosmetyki – od tych podstawowych jak mydło i szampon do włosów, przez dezodorant i wodę po goleniu, aż po bardziej zaawansowane jak maski, kremy, toniki, płyny i wiele więcej. Ale czy zastanawiamy się nad tym co dokładnie kupujemy? Jaki skład jest wybieranych przez nas produktów. Czy są one bezpieczne dla naszego ciała oraz czy proces ich produkcji jest przyjazny środowisku? Są to bardzo ważne pytania, na które koniecznie trzeba znaleźć odpowiedź.

Kosmetyki organiczne

Jedne z najchętniej kupowanych dziś kosmetyków są kosmetyki organiczne. Co należy przez to rozumieć? Są to kosmetyki wykonane ze składników naturalnych, przyjaznych środowisku. Nie znajdziemy w nich sztucznych składników, stabilizatorów i innych dodatków, które być może poprawiają trwałość i konsystencję produktu, ale w perspektywie dłuższego użytkowania mogą zatykać pory i powodować pogorszenie jej funkcjonowania. Kosmetyki ekologiczne, nazywane także organicznymi, naturalnymi lub BIO oferowane są w niemal każdym sklepie i drogerii, na specjalnie wydzielonych do tego celu regałach. Można również nabywać je drogą internetową, kupując w wyspecjalizowanych sklepach online z kosmetykami.

Kosmetyki dla nastolatków

Szczególną grupę kosmetyków stanowią kosmetyki dla nastolatków. Pod wieloma względami różnią się one od kosmetyków dla osób dorosłych, między innymi składem uwzględniającym potrzeby skóry młodej i dojrzewającej. Kosmetyki dla nastolatków są również delikatniejsze w działaniu i bezpieczniejsze dla ciała. Częstym błędem jest kupowanie przez młodzież kosmetyków, które są dedykowane osobom dorosłym. W ten sposób mogą oni niszczyć swoją skórę, sprawiając że wygląda ona starzej niż w rzeczywistości. Kupując takie kosmetyki, zwróć uwagę na zalecaną przez producenta kategorię wiekową.

Kosmetyki dla alergików

Również osoby cierpiące na alergię mają w czym wybierać. Kosmetyki dla alergików to również w dużej mierze kosmetyki naturalne, ale wykonane ze starannie selekcjonowanych składników, o potwierdzonym braku powodowania reakcji alergicznych. Dzięki temu można po nie bezpiecznie sięgać, nie obawiając się że wywołają wysypkę na naszej twarzy. Czy naturalne i przyjazne ludziom i środowisku kosmetyki są droższe od klasycznych? Z całą pewnością tak. Powodem są wyższe ceny surowców i bardziej złożony proces produkcji. Jednak nie trzeba się obawiać wysokich cen, kiedy możesz wykorzystać kredyt gotówkowy, by wyposażyć się we wszystkie potrzebne ci produkty do pielęgnacji twarzy.