malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

najbardziej wadliwe zmywarki
Lifestyle

Najbardziej wadliwe zmywarki – czy takie w ogóle istnieją?

Zmywarka to obecnie jeden z kluczowych sprzętów AGD w każdej kuchni. Decydują się na nią mniejsze i większe rodziny, ponieważ dostępne na rynku zmywarki w różnych pojemnościach bardzo łatwo dopasować do potrzeb każdej konkretnej rodziny. Pokutuje jednak przekonanie, że to sprzęt dość awaryjny. Czy istnieją najbardziej wadliwe zmywarki?

Co to znaczy, że zmywarka jest wadliwa?

Pod pojęciem tym każdy może rozumieć zupełnie coś innego. Owszem, zdarzają się sytuacje, gdy zmywarka po prostu przestaje zmywać, mimo że wcale nie jest jeszcze stara i jest to wywołane poważniejszą awarią, której zazwyczaj nie opłaca się naprawiać, tylko lepiej zakupić nowy model.

Dla innych wadliwą zmywarką będzie taka, która zbyt głośno pracuje i nie domywa odpowiednio naczyń. W innych jeszcze przypadkach możne niszczyć naczynia, a nawet je tłuc. Naprawdę spektrum wadliwych zmywarek może być bardzo szerokie i dotyczyć bardzo wielu modeli od różnych producentów. Czy jednak nie ma czasem trochę w tym mojej winy?

Szanuj zmywarkę swoją

Zawsze da się stworzyć ranking, który będzie obejmował najbardziej wadliwe zmywarki. Warto się jednak samemu przed sobą przyznać, czy ja na pewno odpowiednio dbam o moją zmywarkę. Każdy tego rodzaju sprzęt wymaga odpowiedniego traktowania, aby mógł służyć długo i wydajnie. Dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną przez producenta.

Niedomyte naczynia lub zniszczone wcale nie muszą być winą zmywarki, tylko mojego zaniedbania. Każda zmywarka powinna być regularnie ustawiana na program samoczyszczenia i to najlepiej z dodatkowym płynem czyszczącym. Taki zabieg przyczyni się do tego, że naczynia będą dobrze umyte. Czy jednak zawsze o tym pamiętam? Zdarza się, że zmywarka nawet rok nie otrzymuje tego niezbędnego zabiegu.

Istotne jest również to, czy naczynia są dobrze ułożone. Źle poukładane nie tylko mogą łatwo ulec zniszczeniu, ale także pozostaną po prostu brudne. Czy regularnie uzupełniasz w niej sól? To też ma bardzo duże znaczenie dla każdej zmywarki. Nie stosowanie się do zaleceń producenta skutkuje tym, że zmywarka psuje się dużo szybciej i częściej.

Jak uniknąć najbardziej wadliwej zmywarki?

Oczywiście zawsze można kierować się rankingami i opiniami posiadaczy zmywarek, ale trzeba również pamiętać o tym, aby dobrać ją adekwatnie do swoich potrzeb. Warto wziąć po uwagę takie kwestie jak jej pojemność, klasę energooszczędności, czy dodatkowe funkcje. I oczywiście zapoznać się z zaleceniami producenta, a także ich przestrzegać. To może być sposób na wadliwą zmywarkę.