malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

licencyjne zabawki dla dzieci
Dziecko

Najlepsze licencyjne zabawki dla dzieci

Jeżeli jesteś rodzicem, wujkiem, ciocią, dziadkiem, babcią lub po prostu chcesz kupić jakiemuś dziecku fajną zabawkę, na pewno zastanawiasz się, co mogłoby nią być? Jaka zabawka sprawi największą radość dziecku, zapewniając długą i ciekawą rozrywkę. Oczywistym wyborem są zabawki edukacyjne w postaci klocków, gier, układanek itp. Jednak dzieci chętnie wybierają do zabawy również gry i zabawki licencyjne, czyli nawiązujące do bohaterów z filmów i kreskówek. Jednymi z popularniejszych jest seria Spiderman zabawki.

Krótka historia Spidermana

Spiderman to fikcyjna postać superbohatera stworzona przez pisarza Stana Lee oraz rysownika Steve’a Ditko dla Marvel Comics. Po raz pierwszy pojawił się w Amazing Fantasy nr 15 w 1962 roku. Głównym bohaterem jest Peter Parker, nieśmiały uczeń z Nowego Jorku, który zostaje ukąszony przez radioaktywnego pająka. W wyniku tego ugryzienia Peter zdobywa umiejętności porównywalne do tych, które posiada pająk: może się wspinać po ścianach, ma nadludzką siłę, szybkość i zręczność oraz zmysł pająka, który ostrzega go przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Samodzielnie wynalazł również urządzenie, które pozwala mu strzelać pajęczynami. Niewłaściwie wykorzystując swoje nowo nabyte moce, Peter postanawia zdobyć sławę jako artysta występujący w telewizji. Pewnego dnia ignoruje złodzieja, który ucieka obok niego. Ten sam złodziej później zabija jego wuja Bena. Ta tragedia uczy Petera ważnej lekcji: z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Postanawia wtedy wykorzystać swoje moce, aby służyć dobru.

Chyba większość dzieci kojarzy super bohaterów, takich właśnie jak Spiderman, Batman, Superman i wielu innych. Ich początki sięgały czasów komiksów, a następnie popularność zdobywali dzięki filmom fabularnym, kreskówkom, grom komputerowym, a w końcu licznym zabawkom produkowanym na podstawie wykupionych licencji. Inne serie zabawek z bohaterami, dopasowane do potrzeb malucha, jak i starszego dziecka można znaleźć również w sklepie Media Expert.

Jakie są popularne zabawki edukacyjne dla dzieci?

Jeżeli nie przekonują Cię zabawki Spiderman lub inne licencyjne, dobrym wyborem, szczególnie dla dziewczynek oraz najmłodszych dzieci są zabawki edukacyjne. Ich wybór jest bardzo duży i obejmuje m.in. tablice manipulacyjne dla najmłodszych, zabawki drewniane ekologiczne, a także zabawki interaktywne. Zabawki tego typu rozwijają u dzieci zdolności manualne, uczą logicznego myślenia, a także trenują wszystkie zmysły. Są one dobrym i przede wszystkim bezpiecznym wyborem dla wszystkich dzieci, niezależnie od wieku i płci.

Materiał zewnętrzny