malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

Pierścionek zaręczynowy z sercem
Zakupy

Pierścionek zaręczynowy z sercem, czyli jak poprosić ukochaną o rękę?

Zaręczyny to szczególny moment, w którym dwoje ludzi decyduje się spędzić ze sobą resztę życia. Wbrew pozorom poproszenie partnerki o rękę jest tak samo stresujące, jak składanie przysięgi małżeńskiej. Dlatego też warto się do tego odpowiednio przygotować. Największy dylemat panowie mają zazwyczaj w kontekście wyboru pierścionka na zaręczyny. Idealnie sprawdzi się pierścionek zaręczynowy z sercem, który w jeszcze lepszy sposób pozwoli nam wyznać miłość ukochanej.

Małe serduszko czy wielkie serce?

Pierścionek zaręczynowy z sercem ze sklepu https://www.viadem.pl to popularny wybór wśród mężczyzn, którzy zamierzają poprosić swoją wybrankę o rękę. Jubilerzy proponują im wiele różnego typu modeli, przez co dokonanie ostatecznego wyboru staje się jeszcze trudniejsze. Na początek warto zastanowić się nad budżetem, bowiem pierścionki zaręczynowe z sercem dużych rozmiarów zwykle są odpowiednio droższe. Wtedy bowiem serce wykonane jest z brylantów bądź innego typu szlachetnych kruszców, które podnoszą wartość pierścionka. Możemy jednak zdecydować się na model z mniejszym sercem, który szczególnie sprawdzi się w przypadku kobiet o delikatnej urodzie. Serce nie musi się w pierścionku zanadto wyróżniać – ważne, aby było ono dobrze widoczne dla samej kobiety. Co więcej, nie musi być ono wykonane z brylantów, bowiem możemy posiadać jedynie niewielkich rozmiarów kamień w środku.

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy z sercem?

Panowie często zastanawiają się, ile przyjdzie im zapłacić za pierścionek zaręczynowy z sercem? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem na ostateczną cenę wpływa przede wszystkim kruszec, z jakiego pierścionek będzie wykonany oraz rodzaj i ilość kamieni szlachetnych, które będą stanowiły jego dopełnienie. Najdroższe są pierścionki zaręczynowe z sercem wykonane z platyny, dlatego też mężczyźni wybierają je stosunkowo rzadko. Nieco mniej zapłacimy za pierścionki ze złota białego, które bywa droższe od żółtego. Najtańsze jest srebro, jednak nie jest ono zbyt popularnym kruszcem, z którego wykonuje się pierścionki zaręczynowe. Największą popularnością cieszy się złoto – za pierścionek wykonany z próby 585 trzeba zapłacić około 1000 zł, choć wiele zależy też od dodatków, jakie do niego dobierzemy. Faktem jest jednak, że za pierścionek zaręczynowy z sercem możemy zapłacić kilkaset, lecz również kilka tysięcy złotych.

Motyw serca – popularny czy staroświecki?

Pierścionki zaręczynowe z sercem od lat cieszą się ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że motyw serca jednoznacznie kojarzony jest z miłością, która łączy dwie osoby. Pomimo upływu lat, wciąż nie znaleziono motywu zastępczego – niektórzy powołują się na symbol nieskończoności, jednak do tej pory nie zdobył on tylu fanów, co proste i piękne serduszko. Dlatego też mężczyzna, który chce wyznać miłość swojej ukochanej i poprosić ją o rękę, może z powodzeniem podarować jej pierścionek zaręczynowy z sercem. Kobieta z pewnością będzie zachwycona pięknym i klasycznym pierścionkiem, który z dumą będzie nosić na palcu.