malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

prezent dla narzeczonych
Zakupy

Prezent dla narzeczonych, czyli co kupić z okazji zaręczyn?

Zaręczyny to piękne wydarzenie w życiu każdej pary. Stanowią bowiem pierwszy krok do zawarcia związku małżeńskiego. W ten sposób zakochani deklarują całemu światu, że zdecydowali się na wspólne życie. Warto podarować im coś wyjątkowego. Jaki prezent dla narzeczonych będzie najlepszy?

Prezent dla narzeczonych – wskazówki

Chcąc obdarować narzeczonych nietuzinkowym prezentem, pamiętajmy o jednym. Ważna jest znajomość ich gustów oraz preferencji. Uwzględnijmy również to, że jest to prezent dla obojga. Przykładowo, jeśli kobieta uwielbia czytać książki Hemingwaya, ale jej partner woli inny rodzaj literatury, nie wręczajmy im zbioru powieści amerykańskiego pisarza.

Prezent dla narzeczonych powinien dotyczyć ich oboje. Zapewne będzie to pierwszy, wspólny upominek. Ozdobiony personalizowanym napisem na pewno będzie powodem do wzruszenia. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów uniwersalnych podarunków dla zakochanej pary.

Z nutką sentymentalizmu – album na zdjęcia

Przez cały okres trwania związku zakochani robią sobie mnóstwo zdjęć: podczas wspólnych wyjazdów, świętowania kolejnej rocznicy, spacerów, a także wśród znajomych.

Pierwsza propozycja prezentu dla narzeczonych to album na zdjęcia. Para może zapełnić go fotografiami, na których jest razem, a ostatnią stronę poświęcić ważnemu wydarzeniu z ich życia, a więc wsunięciu na palec wybranki pierścionka zaręczynowego. Czyż to nie piękny gest?

Oryginalną opcją jest również magnes walentynkowy z dedykacją. To nietypowy sposób wyeksponowania wspólnych zdjęć przyszłych małżonków. Magnes może zawisnąć na lodówce i codziennie przypominać im o mocnym uczuciu, jakie ich połączyło.

Aby dobrze zaplanować ślub – planner ślubny

Stało się. Nastąpiły zaręczyny, co oznacza, że od tej chwili młodzi będą musieli ostro wziąć się do pracy i zacząć… planować ślub! Znacznie ułatwi im to planner ślubny – notatnik, w którym można zapisywać ważne informacje dotyczące ceremonii zaślubin i wesela.

Taki kapownik przyda się do notowania pomysłów dotyczących wesela, rozpisania budżetu ślubnego, czy listy gości.

Zestaw kieliszków nie tylko na ślub

Choć kieliszki kojarzą się raczej z prezentem ślubnym, mogą być również symbolem narzeczeństwa. Dedykacja na szklanych naczyniach lub wygrawerowane imiona zakochanych dodają zestawowi bardziej osobistego charakteru. Z takimi kieliszkami w rękach będą mogli spędzać ze sobą romantyczne wieczory, a w przyszłości wracać do chwil narzeczeństwa i wspominać przygotowania do ślubu.