malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

Studia dające praktyczne umiejętności
Lifestyle

Studia dające praktyczne umiejętności

W dzisiejszych czasach liczy się fach, ponieważ to on jest właśnie nam zagwarantować stabilność zatrudnienia. Po drugie konkretny zawód daje pewność swoich umiejętności, która jest silnym źródłem zawodowej satysfakcji. Ważne jest również to, aby robić to, co się lubi i co ma przyszłość, czyli jest na to faktyczne zapotrzebowanie. W tym wpisie blogowym chcemy opisać jeden z naszych znanych i modnych kierunków studiów, którym jest projektowanie odzieży.

Projektowanie odzieży, czyli połączenie wiedzy i umiejętności

Projektowanie odzieży łączy w sobie artystyczne i technologiczne umiejętności, dlatego można śmiało nazwać go idealnym wyborem dla tzw. praktycznych artystów. Śmiało można nazwać go nowoczesnym wyborem, ponieważ bazuje na nowoczesnych technologiach. Dzięki kompleksowemu spojrzeniu na projektowanie odzieży odkryjesz w sobie potencjał nakierunkowany na wiele umiejętności. Wszystkie je będziesz mógł wykorzystać, a na drodze do ich zdobywania rozwiniesz styl projektowy, a także zmysł artystyczny oraz intuicję twórczą. Są to niezwykle ważne umiejętności, które zaprocentują w Twojej karierze zawodowej i pomogą Ci osiągnąć sukces np. jako projektant mody. Wszystko zależy, jak chcesz wykorzystać swój potencjał!

Studia odkrywające potencjał studenta

Ciężko wymagać od studenta, aby wykorzystał swój potencjał w pełni, jeśli niejednokrotnie nie wie, gdzie jest on ulokowany. Kształcenie na naszej uczelni pomaga go odkryć, rozwinąć, a następnie wykorzystać w praktyce tak, aby móc rozwinąć karierę zawodową w wybranym kierunku. W trakcie siedmiu semestrów studenci uczą się jak projektować kolekcje, biorąc pod uwagę analizy trendów i rynku, brief projektowy i DNA marki. Równie duży nacisk jest kładziony na umiejętności miękkie, czyli w tym przypadku przede wszystkim kreatywność, intuicję, a także wyczucie estetyki. Zajęcia odbywają się w różnych pracowniach, dzięki czemu praktyka ma większą wartość i jest urozmaicona. Wszystko to ma na celu zapoznanie studenta z realnymi wymogami rynku pracy i świata artystycznego.

Studia pełne kreatywne i przyjaznej atmosfery

Każdy nasz absolwent doskonale wie i może potwierdzić, że studia to coś więcej niż nauka teorii oraz praktycznych umiejętności. To niejednokrotnie żmudne ćwiczenia, ale również przekraczanie własnych granic. Dbamy w tym wszystkim o dobrą atmosferę, ponieważ wiemy, jak ona jest ważna i budująca dla wszystkich studentów. Projektowanie odzieży to czas, który będzie obfitował w wyzwania, odkrycia, nawiązywanie ciekawych znajomości. Wszystko po to, abyś mógł wykonywać pracę, którą naprawdę lubisz, a także dążył do kariery zawodowej. Odkryj ten kierunek i naszą uczelnię już dziś. Zacznij z nami swoją przygodę w świecie mody!