malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

pierwsze kolonie dla dzieci
Dziecko

W jakim wieku można pojechać na pierwsze kolonie dla dzieci?

Temat kolonii dla dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem każdego lata. To właśnie podczas obozów dzieci mają okazję do rekreacji, spędzania wspólnie czasu, pielęgnowania swoich zainteresowań oraz odpoczynku. Wielu rodziców zastanawia się jednak, w jakim wieku dziecko jest gotowe na to, by móc pojechać na zorganizowane kolonie, na których nie zna nikogo. Jaki wiek jest dobry, by rozpocząć tę przygodę?

Pod okiem rodzica

Niektórzy organizatorzy kolonii szczególnie dobrze rozumieją obawy rodziców, więc umożliwiają skorzystanie z nowoczesnej oferty, jaką jest wyjazd na obóz wraz z dzieckiem. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z https://www.kogis.pl/kolonie. Tam właśnie umieszczono informację o wyjeździe rodzinnym, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla maluchów. Starszaki i zerówkowicze często są już gotowe na wspólną zabawę z innymi dziećmi w ciągu dnia, ale w nocy wciąż potrzebują wsparcia rodziców. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zasypianie w obcym miejscu może być powodem sporego stresu. Warto też wiedzieć, że są dzieci, które doskonale radzą sobie w warunkach kolonijnych, choć ich rodzice nie są jeszcze na to gotowi. Nie ulega wątpliwości, że dziecko, które ma świadomość, że w pobliżu są rodzice, będzie czuło się bezpieczniej i będzie miało więcej śmiałości do podboju świata. Takie rodzinne kolonie są też świetną okazją dla dorosłych do spędzenia czasu w sposób aktywny. To zupełnie nowy wymiar odpoczynku.

Siedmiolatek może śmiało jechać!

Kolonie z pewnością będą świetną przygodą dla dzieci powyżej siódmego roku życia. Oczywiście powinny one wybierać się na wyjazdy przeznaczone dla młodszej grupy wiekowej. Program kolonii oraz kadra takich wyjazdów są przygotowane do zaspokajania potrzeb najmłodszych dzieci. Jasne jest też to, że siedmiolatek będzie lepiej czuł się w towarzystwie innych siedmiolatków, niż pośród piętnastolatków. Dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, dla jakiej grupy wiekowej przygotowano wyjazd. Dzieci chodzące do szkoły podstawowej zwykle są już na tyle samodzielne, że mogą czerpać sporo przyjemności z kolonii bez ryzyka stresu odczuwanego z powodu zupełnie obcego miejsca i spędzania czasu z nieznajomymi.

Nigdy nie jest za późno by zacząć

Koniecznie trzeba podkreślić, że nie ma wieku, w którym nie można byłoby zacząć jeździć na kolonie. Nawet siedemnastolatek może zapisać się na pierwsze w życiu kolonie dla dzieci, jeśli akurat ma taką ochotę. W końcu później nie będzie już miał okazji do takich atrakcji oraz do spędzenia czasu aktywnie i równocześnie bezpiecznie. Starsze dzieci szczególnie często wybierają obozy językowe oraz sportowe, podczas których mogą trenować swoją ulubioną dyscyplinę. Takie kolonie to świetna okazja do tego, by nie wyjść z formy podczas wakacji, a może nawet ją poprawić. Z pewnością każdy, kto nie chce marnować lata, powinien rozważyć zapisanie się na obóz tematyczny, podczas którego będzie mógł się rozwijać i pielęgnować swoje pasje. To z pewnością jest bardzo potrzebne dziecku w każdym wieku.