malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

nosidełko dla malucha
Dziecko

Wygodne i ergonomiczne nosidełko dla malucha

Gdy na świecie pojawi się nowy członek rodziny, rodzice zwykle kupują wózek. Przydatnym akcesorium jest także nosidełko. To świetny pomysł na to, żeby mama lub tata i dziecko mogli poczuć swoją wzajemną bliskość. Jest to również wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają ochoty dźwigać wózków po schodach. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze nosidełko, które spełni oczekiwania maluchów i rodziców. 

1. Ergonomiczne nosidełko dla dziecka

2. Sposób noszenia dzieci

3. A może chusta?

nosidło

Ergonomiczne nosidełko dla dziecka

Zanim zdecydujemy się na kupno nosidełka ergonomicznego, umówmy się na konsultację w sklepie z artykułami dziecięcymi. Wykwalifikowani pracownicy poradzą nam jak dobrać nosidełko. Najlepiej napisz lub zadzwoń do CarryLove. Doradcy od noszenia dzieci, którzy przeszli specjalistyczne kursy, pomogą nam dobrać odpowiednie, komfortowe i bezpieczne nosidełko ergonomiczne. Okaże się, że noszenie dziecka, nie jest takie trudne.

Nosidełka ergonomiczne powinny mieć miękki panel, który nie zawiera żadnego wypełnienia. Daje to możliwość podparcia kręgosłupa malucha, a także przytulenia się do taty lub mamy w czasie snu. Bardzo ważne są też części nosidełka, dające podparcie udom dziecka. Modele bez tych udogodnień, kiedy nóżki malucha zwisają w powietrzu, są o odradzane przez lekarzy pediatrów. Mogą one prowadzić do rozwoju dysplazji u maluchów, lub grozi im nawet zwichnięcie stawu biodrowego.

nosidło

Sposób noszenia dzieci

Świeżo upieczeni rodzice mają problem z tym, jak umieścić malucha tak, był bezpieczny, odczuwał komfort noszenia i nie nabawił się wad postawy. Najlepszą pozycją dla dziecka w nosidle jest tzw. „żabka”. Oznacza to, że panele, na których malec opiera nóżki, powinny sięgać od kolanka do kolanka. Nóżki nie mogą swobodnie zwisać ku ziemi. Gdy wybierzemy zbyt szeroki panel nóżki dziecka będą zbyt szeroko odwiedzione na boki. Naszą pociechę nosimy tylko twarzą w twarz, czyli brzuch dziecka, powinien dotykać brzucha mamy lub taty. Wszystkie modele nosidełek są wyposażone w pasy naramienne, ale także wiązane i hybrydowe. Pozwala to na umieszczenie swojego maluszka nie tylko z przodu, ale także na boku. 

Nosidełko turystyczne, a może chusta?

Jeśli rodzice są osobami aktywnymi fizycznie, nie ma żadnych przeszkód, aby zabrać malca ze sobą, na wypad nad morze czy w góry. Do nabycia są nosidełka turystyczne, których konstrukcja zapewni komfort dziecku i rodzicom. Noszenie malucha w nosidle ergonomicznym, zaprojektowanym dla potrzeb turystyki sprawi, że dziecko, ani rodzice nie będą odczuwali żadnych niedogodności. 

W ostatnich latach karierę robią chusty do noszenia maluszków. Są one najlepsze dla noworodków, ale także starszych dzieci. Chustonoszenie jest uważane przez ekologów, za najzdrowszą formę kontaktu z dzieckiem.