malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

Glany damskie
Zakupy

Glany damskie – tradycyjne i nieco bardziej nowoczesne modele nie tylko dla buntowniczek

U niektórych wywołują one wspomnienia z lat młodości, innym nieodmiennie kojarzą się z całonocnymi koncertami i mocnymi brzmieniami. Glany damskie, bo o nich mowa, wywołują wiele emocji nie tylko u nas, ale również u projektantów mody, którzy postanowili wziąć pod lupę właśnie tego rodzaju obuwie. Okazuje się, że będą one doskonałym wyborem nie tylko dla buntowniczek, zarówno w tradycyjnej, jak i w nieco bardziej nowoczesnej wersji.

Niezastąpione glany

Glany damskie o tradycyjnym wyglądzie dedykowane są przede wszystkim kobietom uwielbiającym klasykę. Są to buty ciężkie, z wyglądu nieco toporne, które sprawdzą się nawet w niepogodę. Wybór klasycznych glanów damskich będzie idealny na jesień oraz wiosnę – są to buty, które idealnie chronią przed deszczem, a z drugiej strony – ze względu na materiał, z którego zostały wykonane – są łatwe w utrzymaniu. Producenci glanów damskich przywiązują dużą wagę do tego, aby buty były wygodne, dlatego też są one odpowiednio wyprofilowane, a także miękkie w środku, przez co nie obcierają stóp.

Glany w wersji nowoczesnej

Projektanci mody od lat bacznie przyglądali się glanom damskim, jednak dopiero jakiś czas temu zdecydowali się dać butom drugie życie. Nie jest tajemnicą, że glany damskie najczęściej wybierają młode kobiety, które tego typu obuwie zakładają do szkoły czy na uczelnię, ewentualnie także na koncerty. Tymczasem wiele z nas marzyło o glanach damskich w nieco lżejszej wersji – takie właśnie buty możemy obecnie zakupić i z dumą nosić na co dzień. Nowoczesne glany są nieco niższe, często dodatkowo lakierowane. Pięknie prezentują się zarówno w połączeniu ze spodniami, jak i ze spódnicą. Często nosimy je od jesieni, przez zimę, aż po wiosnę. Niektóre modele posiadają dodatkowe ocieplenie, dzięki czemu z powodzeniem możemy wybierać je nawet na większe mrozy. Co ciekawe, o ile tradycyjne glany damskie są koloru czarnego, o tyle nowoczesne modele spotkać można w nieco bardziej fikuśnych kolorach, które ożywiają naszą stylizację.

W zgodzie z obowiązującymi trendami

Warto mieć świadomość, że w ostatnim czasie glany wróciły do łask, dlatego też spokojnie możemy je dla siebie wybrać, jeśli tylko chcemy być na bieżąco z obowiązującymi trendami. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na tradycyjne, czy też nieco bardziej nowoczesne modele, możemy być pewne, że buty te nigdy nas nie zawiodą. Dodatkowo pozwalają one podkreślić nasz styl i indywidualizm, co jest niezwykle istotne w dobie odzieży i butów z sieciówek, które wyglądają niemalże identycznie.