malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

co zamiast kwiatów na ślub
Zakupy

Co zamiast kwiatów na ślub? Oryginalne pomysły

Dawniej goście zgromadzeni na weselu wręczali świeżo upieczonym małżonkom głównie kwiaty. Z biegiem lat preferencje młodych ludzi uległy zmianie. Niektóre pary zaznaczają w zaproszeniach, co chciałyby dostać zamiast ciętych roślin. Do najpopularniejszych propozycji należą: maskotki, kupony Toto Lotka, zdrapki i książki. Co, jeśli para młoda nie wskazała jednoznacznie na rodzaj ślubnego upominku, a my nie chcemy kupować kwiatów, które uważamy za co najmniej oklepane? Poniżej spis pomysłów.

Wypijam wino ze swoją dziewczyną…

Jeśli przed uroczystością zaślubin zadajemy sobie pytanie: „Co zamiast kwiatów na ślub?”, możemy rozważyć zakup alkoholu. Niech to nie będzie jednak wódka, czy skrzynka piwa, ale bardziej elegancki trunek, taki jak wino. Nawet jeśli państwo młodzi za winem nie przepadają, będą mogli zatrzymać butelkę na tzw. czarną godzinę i poczęstować nim swoich pierwszych gości w nowym mieszkaniu. Ten rodzaj alkoholu może stać w domu przez długie lata. Im starsze, tym przecież lepsze w smaku… Oprócz wina podarować też można whisky, likier lub butelkę ginu.

Coś dla osłody…

Większość ludzi uwielbia słodycze, choć zdarzają się i tacy, którzy całkowicie wykluczyli je ze swojego jadłospisu. Jeśli dobiegła nas informacja, że panna młoda lub jej przyszły mąż są łasuchami, kosz pełen słodyczy to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Owinięty folią celofanową i przewiązany czerwoną wstążką będzie „czekał” na stosowną chwilę, aby go rozpakować i sięgnąć po ulubione łakocie. Do środka możemy włożyć kartkę okolicznościową z życzeniami. Słodycze zostaną zjedzone, a kartka będzie piękną pamiątką.

Dla zwolenników gorących napojów

My Polacy uwielbiamy herbatę, a życie w ciągłym pośpiechu zmusza nas do picia hektolitrów kawy. Zamiast kwiatów możemy więc wręczyć młodemu małżeństwu dobrej jakości kawę lub herbatę. W tym celu wybierzmy się do dedykowanego sklepu z regionalnymi specjałami i wybierzmy coś wyjątkowego: ładnie zdobioną puszkę z wysokogatunkową kawą lub drewnianą skrzynkę z granulkami herbaty do parzenia. Wiele tego typu sklepów oferuje również usługę grawerowania. Personalizowany napis na upominku będzie wspaniałą pamiątką dla ludzi, którzy właśnie stają na nowej drodze życia.

Co zamiast kwiatów na ślub? Powyższa lista wyraźnie wskazuje, że idei jest wiele. Alkohol w dekoracyjnej butelce, imponujący kosz pełen słodkich rarytasów, kawa lub herbata w dostojnym opakowaniu. Dla każdego coś miłego. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, możemy być pewni, że młoda para to doceni.