malzenska.pl

Blog poświęcony parentignowi, zdrowiu oraz domowi.

kobieta biznesu
Lifestyle

Kobieta biznesu i sukcesu

Świat wielkiego biznesu rządzi się jasno określonymi regułami. Aby w nim przetrwać, trzeba odznaczać się nie tylko wiedzą ale także sprytem, umiejętnościami dyplomatycznymi oraz urokiem osobistym. Tak, to ostatnie to nie żart. Czasem kompetencje miękkie, takie jak umiejętność zjednywania sobie ludzi czy lekkie prowadzenie rozmów, decydują o naszym sukcesie w branży.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie jest łatwym zadaniem. Najlepsi pracują na to całe swoje życie i nawet po osiągnięciu wymarzonego celu, nie przestają się rozwijać. Mimo równouprawnienia, kobieta biznesu, która osiągnęła wielki sukces, w dalszym ciągu budzi powszechne zdziwienie, ale także zachwyt otoczenia. Czy kobietom trudniej jest osiągnąć sukces w biznesie? A jeśli już go osiągnęły, to jak do tego doszły?

Czy kobietom w biznesie jest trudniej?

Choć teoretycznie jesteśmy społecznością, której udało się osiągnąć całkowite równouprawnienie, trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że kobieta biznesu od samego początku ma nieco pod górkę. Duża część kobiet biznesu zaczynała od samych podstaw. I właśnie te podstawy, pierwsze kroki w biznesie bywają dla kobiet dużym obciążeniem psychicznym.

Pierwszą sprawą, która utrudnia kobietom całkowite poświęcenie się swojej pracy i samorozwojowi, jest presja otoczenia bądź najbliższej rodziny, na urodzenie dziecka. W świadomości dużej grupy osób, zwłaszcza starszych, główną rolą kobiety jest założenie rodziny. Tymczasem współczesne kobiety mają prawo same decydować o tym, w jaki sposób zorganizują swoje życie. Nieuleganie presji społecznej jest dla młodej kobiety biznesu sporym wyzwaniem.

Kim jest kobieta biznesu?

Kobieta biznesu kojarzy się z niesamowicie elegancką panią, zajmującą wysokie stanowisko w międzynarodowej korporacji. Jest to krzywdzący stereotyp, przez który małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzone przez kobiety, nie są doceniane. Kobieta biznesu wcale nie musi być damą w szpilkach, która podpisuje umowy i zarządza firmą ze swojego luksusowego biura w szklanym wieżowcu.

Kobietą biznesu i sukcesu może był każda kobieta, która postanowiła być niezależną od wszystkiego i wszystkich. Kobieta biznesu, która osiągnęła sukces, wcale nie musi trafić na okładkę magazynu. Wystarczy, że jest świadoma swojego sukcesu i nie przestaje się rozwijać. Oprócz tego kobietę sukcesu charakteryzuje to, że staje się ona inspiracją dla innych kobiet i mając tę świadomość, potrafi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zachęcając kobiety do osiągnięcia niezależności i ciągłego samorozwoju.